Денови на кариера на УАКС

Почитувани студенти,

Ни претставува особена чест и задоволство да Ве поканиме на Денови на кариера на Универзитет Американ Колеџ Скопје (УАКС), кои ќе се одржат во следните термини:

Дел I (студенти поделени во групи, работилници на иста тема, во еден од 2та термина)

• 25 февруари  2019 година (понеделник), со почеток во 09.30 до 11.30 часот во (4ти кат) на УАКС,
  • 26 февруари  2019 година (вторник), со почеток во 10.00 до 12.00 часот во  (3ти кат) на УАКС,

Дел II (искуства од експерти за сите студенти)

• 4 март  2019  година (понеделник), со почеток во 12.30 часот во Амфитеатар 1 (4-ти кат) на УАКС,

Дел III (презентации на компании со можности за пракси и вработување за сите студенти)

• 4 март 2019 година (понеделник), со почеток од 14.00 до 16.00 часот во предавална 4А (4-ти кат) на УАКС,

За време на Деновите на кариера, ќе имате можност да посетите работилница за пишување на биографија (CV), подготовка за Вашето прво интервју за работа, планирање на кариера, можности за пракса и вработување, кариерно советување, со следната aгенда:

АГЕНДА

Дел II: 4 Март (понеделник) 2019 година, Амфитеатар 12.30  часот

ИНСПИРАТИВНИ ПРЕДАВАЊА ОД МЕНАЏЕРИ ЗА ЧОВЕКОВИ РЕСУРСИ

1. Дијана Деспотов, Генерален директор на АмЧам
  2. Катерина Трпеска Николиќ, Менаџер за човекови ресурси во Deutsche Telekom
  3. Фросина Зафировска, Менаџер на Човекови ресурси во ИТ Лаб
  4. __________________ Менаџер за човекови ресурси во Ендава
  5. Мила Апостоловиќ, студент на УАКС, ќе сподели искуство од пракса

Дел III: 22 февруари 2018 година, кафетерија(4-ти кат)

ПРЕТСТАВНИЦИ ОД КОМПАНИИ СО ПОНУДИ ЗА ПРАКСА И ВРАБОТУВАЊЕ

1. ПСС (Power Sports System)
  2. ИДЕА ПЛУС Комуникации
  3. Аeисек
  4. Финансиско друштво ТИГО ФАЈНАНС ДООЕЛ Скопје
  5. Трговија со лекови и хемикалии, Варус,
  6. Цементарница УСЈЕ
  7. РСМ Ревизија, Тамара
  8. Еријан Ревизија
  9. СОС Детско Село
  10. Шпаркасе Банка  и други

Деновите на кариера ги препорачуваме на сите студенти од додипломски и специјалистички студии на УАКС, а целта на настанот е да Ви помогнеме при процесот на аплицирање за позиции за практична работа и вработување, да ги подобриме Вашите вештини за развој на биографија и да Ве советуваме за развој на Вашата кариера.

Ве молиме потврдете го Вашето присуство на Деновите на кариера на УАКС најдоцна до 24 февруари 2019 на електронска пошта: rahela.evtimova@uacs.edu.mk или на телефонскиот број: + 389 (0) 2 2463 156.

Ве очекуваме на Деновите на кариера!