Искачете го Монт Еверест преку симулација на Харвард бизнис факултетот

Почитувани,

Ве информираме дека Институт КОНЦЕПТ во соработка со Универзитет Американ Колеџ Скопје организираат еднодневна симулација „Искачете го Монт Еверест преку симулацијата на Харвард бизнис факултетот“ (обука за лидерство, донесување одлуки и градење тимови – на Харвард начин!).

Смимулацијата ќе се одржи на 2 март 2017 година (четврток), од 09:00 до 16:00 часот во просториите на Институт КОНЦЕПТ.

Предавачи:

Проф. д-р Марјан И. Бојаџиев е ректор на Универзитет Американ Колеџ Скопје од 2010 година. Тој е претприемач, визионер и лидер, член на преку 20 меѓународни професионални органзации и професор по ‘Oрганизациско однесување’, ‘Лидерство’, ‘Продажен менаџмент’ и ‘Меѓународен бизнис’.

М-р Македонка Димитрова има преку 19 години работно искуство, од кои 10 на раководни позиции во меѓународни компании и организации, НВО и високо образование. Таа е асистент по предмети од област на менаџмент и директор на Институтот за претприемништво и лидерски развој на УАКС.

Пријавете се и бидете дел од една од најдобрите бизнис симулации во светот!

За сите дополнителни информации, Ве молиме посетете го следниот линк.